...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Bitcoin

Kripto Para Dünyasında Olgunlaşma Dönemi

Paribu İş Geliştirme Yöneticisi Duygu Sarı, BloombergHT’nin “30 Dakika” adlı programının canlı yayın konuğuydu. Amerika ve Kanada’da yaşanan gelişmeleri ele alan Sarı, söz konusu gelişmelerin ekosistemdeki yankılarına da değindi.

Gündemdeki başlıklar arasında; Meta’nın kripto para reklamları güncellemesi, Fidelity’nin spot Bitcoin ETF’i ve Amerikan bankalarının Bitcoin’e dayalı kredi kararı yer aldı.

Beklenen hamle geldi

Facebook adını Meta olarak değiştirip Metaverse alanında şirketi şekillendirmesinin yanı sıra, kripto para reklamları konusunda da yeni bir adım attı ve yasakları kaldırdı. Bunun sebebini de piyasanın olgunlaşması ve düzenlemelerin gelmesine bağladı.

Duygu Sarı, bu haberin kripto para dünyası için çok olumlu olduğuna değinirken Facebook tarafından beklenen bir hamle olduğunu da belirtti.

Kanada tarafındaki gelişmeler

Geçtiğimiz gün Bitcoin ETF’i ile konuşulan Kanada, bugün de Fidelity’nin spot Bitcoin ETF’inin işlem göreceği yer olarak adından söz ettirdi. Bu gelişme aynı zamanda Fidelity’nin, Bitcoin hizmetleri sunan en büyük varlık yönetimi firması olması yönünde de beklenti yaratıyor.

Böyle bir adımın kripto para piyasasının gelişimine de katkı sağladığını belirten Sarı, “Bu gibi adımlar, daha fazla yatırımcı çekerek piyasayı ileriye taşıyacak” dedi.

Amerikan bankalarından önemli hamle

Amerika’nın en önemli bankaları Wall Street ve Goldman Sachs, Bitcoin teminatlı kredi sistemi yaratmak üzerine çalışma yaptıklarını duyurdular. Daha önce küçük bankalardan gelen bu hamlenin, büyükler tarafından da gelmesinin önemine değinen Sarı, “Bu durum, geleneksel finans tarafında da hibrit bir şekilde kripto paranın kullanılabileceğini bize gösteriyor” dedi.

 

Paribu blogdan alınmıştır. Haberin aslı: https://www.paribu.com/blog/haberler/kripto-para-dunyasinda-olgunlasma-donemi/

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Analiz

Kriptometre'nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin'in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.