...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Airdrop

Yeni Nesil Tasarım ve Sanat: Cryptoart ve NFT

Kripto sanat, kripto sanatçıların yolculukları, NFT, yapay zeka, dijital sanat ve Bitcoin üzerine konuların konuşulduğu Bitcoin ve Sanat programını Efsun Erkılıç’ın sunumuyla BtcTurk YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Herkese ilham olabilecek yetenekli tasarımcı ve sanatçıları bir araya getiren yeni nesil tasarım ve dijital sanat platformu Mercado, BtcTurk’ün katkıları ile 2 kriptosanat serisi hazırladı. Cryptoart (kripto sanat), NFT’ler ve diğer dijital teknikleri odağına alan yeni nesil tasarım ve sanat içerikleri olan Kripto İlham BtcTurk YouTube kanalında ve Kripto Sanat Sohbetleri ise Mercado web sitesinde, BtcTurk’ün katkılarıyla yayınlanıyor. Mercado tarafından hazırlanan bu içeriklerde kripto sanat nedir, dijital sanat trendleri, NFT nedir, popüler NFT sergileri gibi konuları bulabilirsiniz.

Mercado kelimesi İspanyolca’da halk pazarı anlamına gelmektedir. Halk pazarlarının hem bir sosyalleşme alanı hem de şehrin en iyi yerel ürünlerinin satıldığı, meşhur restoranlarının butik şubelerinin bulunduğu alanlar olmasından hareketle Mercado ekibi de herkese ilham olabilecek yetenekli tasarımcı ve sanatçıları bir araya getirebilecekleri dijital bir “Mercado” yaratmak için yola çıkmıştır.

Cryptoart (Kripto Sanat) Nedir?

Cryptoart (kripto sanat) geleneksel sanat üretiminden farklı parametrelerin dahil olduğu, kriptografik sanat eseri üretimi alanıdır. Cryptoartist’ler (kripto sanatçı) kriptopara ve projelerinin, kripto sanat için geniş bir yer açmasıyla daha fazla motive olmuş ve daha yaratıcı işler çıkarmaya başlamıştır.

NFT ile kripto sanat çok daha büyümüş, ne anlama geldiği anlaşılmaya başlanmış ve geliştirilmiştir. Hareketli grafikler ve dijital illüstrasyonlar, NFT sayesinde dijital sahiplik ve mülkiyet hakları çözümü kazanmıştır. Kripto sanat eserlerinin dijital ortamda gerçek değerine ulaşabilmesi de yine kripto sanatın aktif yer bulması ile gelişmiştir.

Kripto sanat, kendini oluşturan dijital üretim ve listeleme, açık arttırma ortamları sayesinde kripto sanatçılara özgür ve yenilikçi işler yapma şansı tanımaktadır. Örneğin sanal ve fiziksel dünyaları birbirine bağlayan metaverse’lerde kullanılan en ufak yapı malzemesinden kıyafete, etkileşim mekanizmasından sanat eserine kadar her bileşen, NFT haline getirilerek sistemde yer bulan kripto sanat ürünlerinden oluşmaktadır.

 

Paribu blogdan alınmıştır. Haberin aslı https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/kriptosanat-nft/

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Analiz

Kriptometre'nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin'in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.