...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Bitcoin

Avustralya kripto reformu için düğmeye basmaya hazırlanıyor

Avustralya, kripto endüstrisi için son derece önemli bir adım atmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Kripto sektörüyle ilgili birçok konuda reformları değerlendiren Avustralya hükümeti, ayrıca merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için ciddi planlara sahip olma izlenimi veriyor.

Kıta ülkesinin mali işler sorumlusu Josh Frydenberg, içinde kripto paralarla ilgili planlarının da bulunduğu reformların benimsenmesinin ülkede teknoloji ve finansın birbiriyle bağlantı kurulması açısından önemli olduğunu dile getirdi. Frydenberg ayrıca böyle bir benimsemeyi, Avustralya için tarihi bir fırsat olarak görüyor.

Gündemdeki reformlar hakkında görüşlerini detaylandıran Josh Frydenberg, reformların başarılı olması durumunda Avustralya’nın dünya lideri ülkeler arasında sağlam bir yeri olacağını iddia etti.

Kripto para düzenlemeleriyle ürün ve hizmet ağının genişletilmesi planlanıyor

Frydenberg, 800 binden fazla Avustralyalının kripto paralarla tanıştığına vurgu yaparak, temelde ulaşmak istedikleri hedefin kripto para düzenlemeleriyle ürün ve hizmet ağlarını genişletip ödeme sistemlerini modernize etmek olduğunu söyledi.

Avustralya hükümetinin ele alacağı reform paketi içinde kripto endüstrisiyle ilgili kripto borsalarının lisanslanması, DAO’ların (merkezsiz özerk kuruşların) yasa kapsamına alınması ve ödeme sisteminin modernizasyonu gibi reformlar bulunuyor.

Avustralya’da kripto paralarla ilgili bu reformlar hayata geçirilebilirse ülke, diğer dünya ülkeleri için de bir rehber olma özelliğine sahip olacak. Ayrıca Avustralyalıların yoğun ilgi gösterdiği kripto paraların güven ortamına kavuşması, bu varlıkların kullanımını daha da artırabilir.

Ele alınacak bu konular haricinde Avustralya hükümeti bir diğer madde olan Bitcoin madenciliği konusuna ise sıcak bakmıyor. Bir senato komitesi önerisi olan yenilenebilir enerji kullanan Bitcoin madencileri için vergi indirimi konusu henüz değerlendirme dışı gibi gözüküyor.

Ülkelerin kripto endüstrisini düzenleme çabaları devam ediyor

Bu gelişmeler ışığında kıta ülkesinde kripto para endüstrisi için 2022, önemli bir yıl olacak gibi gözüküyor. Ayrıca tüm dünya bu gelişmeleri yakından izleyecek. Bu denli büyük ölçekli bir ekonomide kripto paralarla entegre halde yeni bir ödeme sisteminin hayata geçirilmesi ve yalın bir dil ile yapılacak kripto düzenlemelerinin endüstrinin sağlıklı gelişimi konusunda son derece faydalı olacağı düşünülüyor.

Diğer yandan 2021, ülkelerin kripto paraları düzenleme çabasını daha çok dile getirdiği bir yıl oldu. Ancak Çin’in kripto paraları düzenlemek yerine yasaklaması dışında somut ve nihai bir adım atılmadı. ABD, altyapı tasarısına eklediği maddelerle kripto paralar konusunda bazı kararlar alsa da henüz net bir düzenleme hâlâ araştırma aşamasında duruyor. Son günlerde dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da kripto düzenlemeleri konusunda parlamento düzeyinde görüşmeler başlamıştı.

Avustralya’dan gelen haberlere bakıldığında ise kripto paraların benimsenmesine yönelik hayata geçirilmek istenen reformlar, olumlu adımlar olarak öne çıkıyor.

Yazar: Günay Caymaz

investing.com’dan alınmıştır. İçeriğin aslı https://tr.investing.com/news/cryptocurrency-news/avustralya-kripto-reformu-icin-dugmeye-basmaya-hazrlanyor-2235906

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Analiz

Kriptometre'nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin'in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.