...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Airdrop

Elon Musk Tesla’nın DogeCoin’i kabul edeceğini söyledi, kripto para sert yükseliş yaşadı

Dogecoin DOGE/USD Salı günü %16 artarken Tesla TSLA piyasa öncesinde %2,1 düşüş yaşadı. CEO Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin ticari ürünler için kripto para birimini test bazında kabul edeceğini söyledi.

Dogecoin bugün yeşil bölgede olan nadir kripto paralardan biriydi. Bitcoin BitfinexUSD %3 düşerken Fed’in parasal sıkılaşma olasılığından dolayı gergin olan ortamda Ethereum ETH/USD %5 kaybetti.

Musk tweetinde, “Tesla bazı ürünleri Doge ile satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gidecek, göreceğiz.” dedi. Doge şimdiye kadar pratik kullanım zemini pek bulamadı ve popülaritesinin büyük kısmı Musk ile ilişkili olduğundan uzun süre rafta kaldı. Ancak bu gelişmeler bile Doge’ye olan ilginin sürekli olmasını sağlayamadı: Doge, Musk’ın yol açtığı coşkunun zirvede olduğu Mayıs ayına göre %74 düşük. DogeCoin hayatına şaka olarak başladı, yaratıcısı sadece kripto varlıkların nasıl yaratılabileceğini merak ediyordu.

Yüksek enerji kullanımı nedeniyle Bitcoin’den uzaklaşan dijital para meraklısı Musk, Mayıs ayında DogeCoin’i pratikte daha kullanılabilir hale getirmek için çalıştığını söylemişti.

Tesla’ya gelince; Musk’ın Tesla hisselerini satmaya devam etmesi hisse fiyatı üzerinde baskı yaratıyor. CEO, Kasım ayından bu yana yaklaşık 13 milyar dolar değerinde hisse sattı. Pazartesi günkü bir başvuruya göre Musk, şirketin 934.091 hissesini daha sattı ve bu, yaklaşık 906,49 milyon dolar değerinde.

Musk Tesla’nın DogeCoin’i kabul edeceğini söyledi, kripto para sert yükseliş yaşadı

investing.com’dan alınmıştır. İçeriğin aslı https://tr.investing.com/news/cryptocurrency-news/musk-teslann-dogecoini-kabul-edecegini-soyledi-kripto-para-sert-yukselis-yasad-2238756

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Analiz

Kriptometre'nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin'in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.