...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Analiz

Ekosisteme Katkı Sağlayan Gelişmeler Yaşanıyor

Paribu İş Geliştirme Yöneticisi Akar Aydemir, BloombergHT’de yayınlanan “30 Dakika” programında gündemi ele aldı.

Konuşulan başlıklar arasında; Meta’nın kripto cüzdanı Novi, Kongre Üyelerinin olumlu tavrı ve Avusturalya hükümetinden gelen açıklama vardı.

Novi, Whatsapp’ta kullanıma sunuldu

Facebook, yeni adıyla Meta, kripto para reklamlarını kabul edeceğini duyurmasının ardından bugün de kendi kripto cüzdanı Novi ile ilgili bir haber duyurdu. Novi uygulamasının Whatsapp’ta kişiler arasında kripto para gönderimi için pilot uygulaması bugün başlatıldı.

USD’ye dayalı stabil coin Paxos ile başlayan süreç için Aydemir, “Ekosistem adına heyecan verici bir gelişme. Umarız pilot uygulamanın, genel uygulamaya geçişini kısa sürede görebiliriz” dedi.

ABD kongre üyeleri CEO’lara olumlu yaklaştı

6 kripto varlık CEO’sunun davet edildiği ABD kongresi, çarşamba günü gerçekleşti. Daha önce çeşitli suçlamalarla geçen kongrede bu kez blokzincir teknolojisinin faydaları ve kripto paraların finansal sisteme olan katkıları konuşuldu.

Aydemir, kongredeki bu değişikliğin, kuşku içinde olan üyelere rağmen önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi.

Avusturalya ödeme sistemlerine kripto parayı dahil ediyor

Avusturalya Maliye Bakanı Josh Frydenberg, son 25 yılın en büyük reformlarını içeren bir sistem getireceğini ve ödeme sistemlerine kripto paraları da ekleyerek dünyada yer edinmek istediklerini belirtti.

Aydemir, bu açıklamanın, tüm dünyada süregelen regülasyon çalışmalarının bir parçası olduğunu belirterek, “Reformun detaylarını ilerleyen dönemlerde göreceğiz” dedi.

 

Paribu blogdan alınmıştır. Haberin aslı: https://www.paribu.com/blog/haberler/ekosisteme-katki-saglayan-gelismeler-yasaniyor/

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Analiz

Kriptometre'nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin'in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.