...
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Analiz

Kriptometre Özel: Bitcoin, 2020 ve Ötesi

Kriptometre’nin birinci sezon özel bölümünde, konuklarımızın Bitcoin’in 2020 yılı ve sonrası hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz.

“Günümüzde değişimler kırılımlar şeklinde yaşanıyor. O nedenle 20 yıl, hatta 10 yıl sonrasının öngörülemeyeceğine inanıyorum. 12 sene önce finansal dünyanın nasıl şekilleneceğini tahmin edemezdik. Tıpkı sosyal medya ve tıp alanında yaşanan gelişmeler gibi Blockchain’in ve Bitcoin’in de nasıl gelişeceğini tahmin etmek zorlaşıyor. Blockchain’in hiç öngöremeyeceğimiz ve çok önemli gelişmelere gebe olduğunu düşünüyorum.”

(2:04) – BKM CEO’su Soner Canko’nun finansal teknolojilerin geleceğine ve Bitcoin’e yaklaşımı nedir?

Soner Canko;

“Bitcoin’in adını ilk defa Ekim 2012’de duydum ve arkasında blockchain teknolojisinin olduğunu öğrendim. Kripto paraların son 10 yıllık macerasına bakınca hayatın her alanında giderek hızlanan değişim, paranın da form değiştirmesine yansıyor. Dolayısıyla gelecekte olabilecekleri tahmin etmek de giderek zorlaşıyor. Kripto paralar, anlamakta ve öğrenmekte temkinli olduğum konulardan biriydi ancak şu an bu konuda kendimi daha iyi hissediyorum. Bitcoin’in gelecekte ödeme sistemlerinin içinde olmaması imkânsız görünüyor. Ödeme sistemlerini oluştururken hayatın akışını sürdürebilmemiz için gereken bir sistematik kurguluyoruz. Bu sistematiğin içerisindeki para biriminin altın, gümüş, nakit, kart veya kripto para olup olmaması çok da önemli değil. Dolayısıyla, alışveriş için kullanılacak malzemenin ne olacağına dünya üzerindeki 7 milyar insan karar verecek. Güven olgusu, günümüzün en büyük sorunları içinde yer alıyor. Güven ortamının bozulmaya başladığı böyle bir ortamda ise kripto paralar bu boşluğu dolduruyor. Ödeme sistemleri tarafında paranın kaynağından ziyade işlemlerin daha güvenli, hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyoruz. Bu açıdan birçok noktada kripto para ile değerlerimiz örtüşüyor.”

 

Btcturk.com’dan alınmıştır. İçeriğin aslı https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/videolar/kriptometre-ozel-bitcoin-2020-ve-otesi/

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Kripto para fenomeni Selcoin youtube kanalından alıntıdır.

Alt Coin

Kripto sanat macerası yeni başlıyor. Hayatımıza yeni giren kripto sanatın geleceğinde bizi neler bekliyor? Yeniliklerin teknoloji ile olan yolculuğu sürerken yarın neler olacak? Kripto...

Bitcoin

Başkan Powell konuşmaya başladı. Konuşmanın önemli başlıklarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.

Alt Coin

Çoğu zaman kriptoparalar ile ilgili asılsız haberler ve manipülatif açıklamalarla ortaya çıksa da kimi zaman bilinçsiz bir şekilde FUD yaratan durumlar oluşabilir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 kripto.webruz.net | Bu site Webruz tarafından hazırlanmıştır.